Obóż w Karpaczu

W dniach 20 – 28 sierpnia 2012r odbył się obóz sportowy w miejscowości Karpacz. Uczestnikami  wyjazdu były drużyny z Węgrowa : dziewczęta SPS „OLIMPIA” Węgrów i chłopcy UKS „JEDYNKA” Węgrów oraz drużyna piłkarska MKS „CRESOVIA” Siemiatycze. Głównym celem wyjazdu było rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu ligowego, a przy okazji  zwiedzić ciekawe miejsca bliższych i trochę dalszych  okolic Karpacza.

Gdy tylko autokar zajechał na miejsce, po zakwaterowaniu i posiłku siatkarki z Olimpii od razu ruszyły na trening. Obok szkoły, w której nocowali uczestnicy, znajdował się kompleks boisk, na którym mogły trenować. Hala sportowa znajdowała się nieco dalej, lecz dojazd do niej był bezproblemowy. W budynku szkoły znajdowała się również niewielka sala gimnastyczna, w której młodzi sportowcy spędzali swój wolny czas grając m.in. w tenisa stołowego.

Opiekunowie drużyn, chcąc umilić swoim podopiecznym czas, codziennie organizowali im wiele atrakcji takich jak:  basen, tor saneczkowy, zwiedzanie zabytkowej świątyni Wang, łyżwy, oglądanie wodospadu Kamieńczyk, wejście na skocznię narciarską Orlinek czy miasteczko Western City. Zorganizowany został również wyjazd do Czech, gdzie młodzież mogła wspiąć się na mamucią skocznię narciarską w Harrachovie, jak również zwiedzić piękna stolicę tego państwa – Pragę.

 Jednym z atrakcji było również wejście na Śnieżkę (1602 m.n.p.m.).  Wędrówka  czarnym szlakiem była bardzo ciężka i wyczerpująca, jednak młodzi sportowcy i ich trenerzy nie dali za wygraną i zdobyli najwyższy szczyt w Sudetach.

Myślę, że był to ciekawy i wartościowy obóz, ponieważ oprócz codziennych treningów, młodzież odwiedzała wiele interesujących miejsc. Uczestnicy składają podziękowania organizatorom obozu za wytrwałość i przygotowanie wielu atrakcji, bez których na pewno byłoby nudno.

                                                                                                                             Wiktoria Czarnecka

 Ciekawsze zdjęcia z obozu w Karpaczu


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery