Sezon 2011/2012

17.05.2012

  W sobotę 19 maja, na hali w szkole podstawowej odbędą się mistrzostwa województwa mazowieckiego w minisiatkówce dziewcząt. Do Węgrowa zjadą zawodniczki klubów z Warszawy, Płocka, Legionowa, Radomia, Ostrołęki, Legionowa oraz Lubowidza by walczyć o miejsca premiowane awansem do mistrzostw Polski.

Z dużymi szansami na awans, w najmłodszej kategorii wystartuje nasz zespół w składzie: Julita Szlendak, Monika Mroczek, Agata Styś. Życzymy powodzenia.

Wyniki turnieju można śledzić na bieżąco na naszej stronie.

 

30.04.2012

W dniu 21 kwietnia w hali ZSP w Węgrowie pod patronatem Starostwa Powiatowego odbył się II eliminacyjny turniej KINDER +SPORT klas czwartych. Na parkiecie rywalizowało 52 zespoły z województwa mazowieckiego. Dziesięcioletnie dziewczynki w dwuosobowych składach plus rezerwowa, grały na boisku o wymiarach 4mx5m.

Miejscowy klub SPS Olimpia Węgrów reprezentowały 3 zespoły:

I Olimpia –Julita Szlendak, Monika Mroczek, Agata Styś

II Olimpia – Aleksandra Plewka, Karolina śledziewska

III Olimpia – Gabriela Szcześnik , Małgorzata  Pazio

Wszystkie zespoły Olimpii wygrały swoje pierwsze grupy eliminacyjne i awansowały do 16 najlepszych zespołów turnieju.Siedem godzin trwała zacięta rywalizacja, było mnóstwo emocji, walki z własnymi słabościami i stresem. Doświadczenia  wyniesione z tego turnieju na pewno pozytywnie wpłyną na rozwój tych młodych siatkarek. Wszystko jest tylko kwestia czasu-powiedziała Małgorzata Kozieł, organizator turnieju i trener węgrowskich zespołów.

Kolejność końcowa (pierwszych 16 drużyn):

1.Esperanto WarszawaI                                

2.Rosario Lubowidz I

3.Olimpia Węgrów I

4.Legionovia I

5.Sp 220 I

6. 13 Radom I

7.Praska W-wa 30 I

8.SP 220 II

9.Atena W-wa I

10.Olimpia Wegrów II

11.Sparta W-wa I

12.Praska W-wa 30 II

13.Atena W-wa II

14.Atena W-wa III

15.Olimpia Wegrów III

16.Nike Ostrołęka II

 

 

16.03.2012

Miedzyborów i Płock podbity !!!

O udanym weekendzie mogą mówić zawodniczki SPS Olimpia Węgrów. Zarówno dziewczynki z klas IV jak i małodziczki wygrały mocno obsadzone turnieje.

 

W dniu 10.03.2012 r. w Międzyborowie odbył się turniej o mistrzostwo
w II mazowieckiej lidze młodziczek, są to dziewczęta urodzone w 1997 r. Nasz zespół  składa się z rocznika ’97, 98 i 99.                                                                           Węgrowski klub i miasto reprezentowały (od lewej): Czarnecka Wiktoria, Kalbarczyk Karolina, Górska Monika, Pazio Zuzanna, Szczęsna Katarzyna, Gołębiewska Katarzyna i Piórkowska Rozalia oraz nieobecne Matusik Magda, Chemycz Joannaia. W rozgrywkach mazowieckiej lidze młodziczek brało udział 43 zespoły podzielonych na 8 lig.

W turnieju wzięło udział cztery zespoły. Po zaciętej rywalizacji, wszystkie mecze kończyły się tie-breaku, kolejność przedstawia się następująco:

I miejsce  – mistrzostwo II ligi – OLIMPIA Węgrów

II miejsce – Plas Warszawa

III miejsce – Wrzos Międzyborów

IV miejsce Nike Ostrołęka

Drużyny I-ligowe mające szansę na reprezentowanie Mazowsza na Mistrzostwach Polski są to: MOS Wola Warszawa. Legionovia Legionowo, Voley Płock, Sparta Warszawa.

Monika Skórka

 

      W Płocku walczyły najmłodsze siatkarki. Do walki stanęło 24 zespoły. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wiekszość meczy konczyła sie podczas walki na przewagi. Po 5 godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców a w tym brylowały nasze podopieczne:

1.Olimpia  Węgrów (Agata Styś,Julita Szlendak,Monika Mroczek)

2.Sparta Grodzisk Mazowiecki

3. SP 3 Płock

4.Volley Płock

5. Olimpia Węgrów (Karolina Śledziewska,Paulina Krajewska)

6. Olimpia Węgrów (Aleksandra Plewka, Małgorzata Pazio)

7. Sparta Grodzisk Mazowiecki

8. SP 3 Płock

Gratulacje dla wszystkich małych adeptek wegrowskiej siatkówki za poświecenie, walkę i zaangażowanie...Brawo

 Galeria z turnieju

 

21.02.2012

W dniu 18.02.2012 odbył się w Bieżuniu pierwszy kwalifikacyjny turniej mini siatkówki Kinder Plus Sport. Organizatorem był klub z Lubowidza. W zawodach startowało 44 zespoły dwójkowe z całego województwa.
Nasz klub reprezentowało trzy drużyny:
1. Agata Styś i Julita Szlendak
2. Gabriela Szcześnik, Małgorzata Pazio
3. Paulina Krajewska, Karolina Sledziewska, Aleksandra Plewka
Wszystkie dziewczęta dzielnie reprezentowały barwy naszego klubu. Wylewały hektolitry potu po to by zająć jak najlepsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.
Do faworytów turnieju zaliczały się zespoły: Esperanto Warszawa, Rosario Lubowidz i 220 Warszawa. Niespodzianek jednak było sporo. Faworyci zawodzili a wygrywały zespoły, które lepiej psychicznie znosiły stres. Miłą niespodzianką był fakt, że nasz
zespół Agata Styś i Julita Szlendak dotarł aż do finału zajmując drugie miejsce.
Chciałabym podziękować moim zawodniczkom za ich postawę na tym turnieju. Postawę godną naśladowania, pełną walki, emocji, zaangażownia. Widać było, ze praca na treningach przynosi efekty. Wielkie brawa dla wszystkich moich podopiecznych.

Małgorzta Kozieł

Zdjęcia z turnieju.

 

21.02.2012 

 W dniu 18.02.2012 na sali w szkole podstawowej rozegrano turniej juniorek o piąte miejsce w lidze mazowieckiej. Po zwycięstwie 3:2 nad drużyną z Radomia, Olimpia Węgrów zagrała w filane zespołem z Płocka. Niestety, nie udało się trzeci raz z rzędu zająć piątego miejsca w lidze juniorek. Nasza drużyna uległa 0:3 i zajęła szóste miejsce.

 

08.02.2012

W nabliższy weekend na hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie, Ul. Boh. Warszawy 10 rozegrany zostanie ostatni turniej II ligi młodziczek. Oprócz gospodaży wystąpią jeszcze drużyny Plonez Wyszków, Wrzos Międzyborów, Nike Ostrołęka, Plas oraz Atena z Warszawy.

Zapraszamy na relację na żywo z turnieju.

 

 30.01.2012

W dniu 24 .01.2012 nasz zespół mini siatkówki uczestniczył w turnieju towarzyskim zorganizowanym przez zaprzyjazniony klub  uks  9 Biała Podlaska.Oprócz rywalizacji sportowej było dużo zabawy i uśmiechów na twarzach dzieci.

Galeria 

 

30.01.2012

Nie udało się naszym juniorkom zakwalifikować do turnieju finałowego mistrzostw Mazowsza. W decydujących meczach barażowych uległy zespłowi Nike Ostrołęka. Po porażce 0:3 w wyjazdowym spotkaniu nic nie daPowered by dzs.pl & Hosting & Serwery